Autonehoda, která se stala 2. Listopadu kolem jedné hodiny ranní si vyžádala dva lidské životy. Řidička vozu Tesla Model S byla tehdy sedmadvacetiletá Casey Speckman, které bylo v krvi krátce po nehodě naměřeno 0,21 promile v krvi. Tedy míra vysoce přesahující zákonný limit státu Indiana. Ten v zemi činí 0,08 promile.

Vlastníkem automobilu byl její šéf ze společnosti Kevin McCarthy, který seděl na místě spolujezdce v době autonehody. Jemu bylo naměřeno krátce po nehodě 1,17 promile alkoholu v krvi.

Otec dívky zvažuje žalobu

Otec mrtvé dívky Jon Speckman si krátce po smrti své dcery najal právníka a zvažuje právní kroky proti společnosti Tesla. Domnívá se, že kdyby jeho dcera řídila jiný vůz, k takto fatální nehodě by nikdy nedošlo. V exklusivním rozhovoru pro Indianapolis Star tvrdí, že automobilka Tesla Inc. udělala chybu tím, že vyrábí tak silná auta, která jsou volně k dispozici řidičům, kteří nemají pro jejich řízení potřebné zkušenosti.

Vyšetřování nehody pokračuje

Policejní vyšetřování po nehodě odhalilo, že do jednosměrné ulice vjelo auto v proti směru jízdy. Řidička značky Tesla musela udělat manévr, aby nedošlo ke střetu s vozidlem. V té chvíli ale sešlápla silně plyn a došlo k akceleraci vozu, kterou řidička nezvládla. Poté najela na obrubník a narazila do stromu.

Očitý svědek, Albert Finell jel v té době po stejné ulici. V telefonickém rozhovoru pro Indianapolis Star uvedl, že Tesla jela ulicí jako blesk, ale o dalším voze na silnici se nezmínil.

Když kolem něj Tesla prosvištěla, hned poté uslyšel ohlušující ránu a než se stačil dostat ze svého vozu ven, auto mu explodovalo před očima. Podle jeho slov se automobil hned po výbuchu rozlétl do vzduchu a roztrhal se na několik částí. Zprvu si myslel, že nějaké padající trosky zasáhly i jeho vůz, ale naštěstí jej minuly.

Tesla svým e-mailem reagovala na vysílání dne 27. ledna ve kterém píše, že společnost je velice zarmoucena touto nehodou a nyní úzce spolupracuje s policií na jejím vyšetřování. Vzhledem k celé situaci bude obtížné zjistit, jakou rychlostí se vůz v době nehody pohyboval.

V současné době policie Indianapolis stále pracuje na vyšetřování. Otec mrtvé dívky doufá, že se podaří vyšetřovatelům zjistit přesná příčina havárie.