Tesla Hacker George Hotz (na internetu vystupujícího pod přezdívkou geohot) s jeho start-upem Comma.ai soupěří proti  Tesle. To není žádná chiméra, nýbrž realita!

Geohot si vybudoval pověst díky zpřístupnění iPhone i pro sítě jiných operátorů než AT&T. Je rovněž zodpovědný za hacknutí Sony PlayStation 3. Tesla Hacker Geohot rovněž založil firmu Comma.ai, jež si za úkol vytyčila sestrojit samostatný hardware a konverzní software se schopností postupného učení, určenému k ovládání oblíbených autonomních vozů.

Rivalita není novinkou

Rivalita mezi Teslou a geohotem se datuje již od prosince 2015, když jeho startup Comma.ai opustil utajený režim. Hotz následně odhalil mailovou konverzaci, která proběhla mezi ním a E. Muskem. Ten mu nabídl smlouvu s „mnohamilionovým bonusem“, pokud pro něj Hotz upraví nový Autopilot tak, aby Tesla mohla přerušit dosavadní spolupráci s Mobileye. Což je jeho dodavatel HW senzorů. Nadělalo to spoustu zlé krve, poněvadž do doby před zveřejněním mailů to vypadalo tak, že Musk brání partnerství s Mobileye zuby nehty.

Tesla se pokusila celou situaci zaMuskovat oficiálním prohlášením, že hodlá i nadále využívat nejmodernějších technologií Mobileye (např. počítačové čipy EyeQ3 pro zpracovávání dat ze senzorů pro vidění) ve svých vozidlech. Ale na každém šprochu je pravdy trochu a v červenci 2016 Tesla spolupráci s izraelským dodavatelem opravdu ukončila.

Tesla Hacker a jeho software

Hotz od té doby změnil svůj přístup a zvolil model open-source hardware, který může být instalován jen do několika málo modelů. Také svůj software modifikoval více jako asistenční systém s funkcionalitou ne nepodobnou Autopilotu první generace.

Zhruba před čtrnácti dny, když se geohot pokusil koupit Model S, se jej Tesla pokusila od nákupu odradit. Z nákupu Tesly nakonec sešlo: Hotz sice měl možnost pokračovat v objednávce, ale nakonec se sám rozhodl pro zrušení nákupu po hovoru s právním zástupcem Tesly.