Nové logo potvrzeno

Tesla Motors již minulý měsíc představila na svých stránkách možnost změnit označení Tesla Model 3 ze třech vodorovných čar na číselnou trojku. V tu dobu zatím nebylo jisté, zda Elon Musk bude svůj prioritní plně elektrický sedan označovat původními třemi vodorovnými pruhy nebo tehdy nově představené logo bude tím definitivním pro označení nejočekávanějšího elektromobilu letošního roku. Elon chtěl změnit logo především proto, že styl tří vodorovných řádků se příliš podobalo původnímu názvu, Modelu E.

Tesla Model 3 anketa

Tesla pro své fanoušky, kteří pravidelně čtou jejich blog, připravila anketu, ve které každý čtenář mohl říct svůj názor na nové logo. Do ankety se zapojilo deset tisíc fanoušků a odpověď byla jednoznačná. Bezmála osm a půl tisíce fanoušků hlasovalo PRO původní označení, tedy logo s vodorovnými třemi pruhy.

Přesto si automobilka za novým označením vozu stojí. Jedná tak především na základě soudnictví a platných zákonů v USA.

Výroba se nezadržitelně blíží

I když většina příznivců americké automobilky jasně hlasovalo pro zachování původního loga, pro společnost je nyní nejdůležitější zachovat již schválené plány a pokračovat tak ve spuštění výrobní linky tohoto dlouho očekávaného vozu.

Musk vkládá do Modelu 3 neuvěřitelné naděje – aby ne, vždyť se jedná o vůz s fantastickou výbavou, skvělými jízdními vlastnostmi a nejlepšími bezpečnostními prvky (elektromobil získal pět hvězdiček bezpečnosti) a to vše za základní cenu 35 000 dolarů (cca 885 000Kč).

Automobilka podle všech předběžných plánů chystá zahájit výrobu již v první polovině roku 2017. Chce zabezpečit dodávku vozů pro prvních 400 000 lidí, kteří mají automobil předobjednaný.